Properties
| Codepoint | U+2A52A (173354) |
|---|---|
| Name | CJK Ideograph Extension B-2A52A |
| Block | CJK Unified Ideographs Extension B |
| Script | Han |
| Category | Other Letter (Lo) |
| Unicode Version | 3.1 |
Encodings
| UTF-8 | F0 AA 94 AA |
|---|---|
| UTF-16 | D869 DD2A |
| Decimal | 173354 |
| Hex | 0x2A52A |
| HTML Entity | 𪔪 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |