Properties
| Codepoint | U+29B4A (170826) |
|---|---|
| Name | CJK Ideograph Extension B-29B4A |
| Block | CJK Unified Ideographs Extension B |
| Script | Han |
| Category | Other Letter (Lo) |
| Unicode Version | 3.1 |
Encodings
| UTF-8 | F0 A9 AD 8A |
|---|---|
| UTF-16 | D866 DF4A |
| Decimal | 170826 |
| Hex | 0x29B4A |
| HTML Entity | 𩭊 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |