Properties
| Codepoint | U+FB83A (1030202) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-FB83A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | — |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 BB A0 BA |
|---|---|
| UTF-16 | DBAE DC3A |
| Decimal | 1030202 |
| Hex | 0xFB83A |
| HTML Entity | 󻠺 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |