Properties
| Codepoint | U+FB75A (1029978) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-FB75A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | โ |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 BB 9D 9A |
|---|---|
| UTF-16 | DBAD DF5A |
| Decimal | 1029978 |
| Hex | 0xFB75A |
| HTML Entity | 󻝚 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |