Properties
| Codepoint | U+FB72A (1029930) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-FB72A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | — |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 BB 9C AA |
|---|---|
| UTF-16 | DBAD DF2A |
| Decimal | 1029930 |
| Hex | 0xFB72A |
| HTML Entity | 󻜪 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |