Properties
| Codepoint | U+FA59A (1025434) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-FA59A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | โ |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 BA 96 9A |
|---|---|
| UTF-16 | DBA9 DD9A |
| Decimal | 1025434 |
| Hex | 0xFA59A |
| HTML Entity | 󺖚 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |