Properties
| Codepoint | U+FA49A (1025178) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-FA49A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | โ |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 BA 92 9A |
|---|---|
| UTF-16 | DBA9 DC9A |
| Decimal | 1025178 |
| Hex | 0xFA49A |
| HTML Entity | 󺒚 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |