Properties
| Codepoint | U+F990A (1022218) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-F990A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | — |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 B9 A4 8A |
|---|---|
| UTF-16 | DBA6 DD0A |
| Decimal | 1022218 |
| Hex | 0xF990A |
| HTML Entity | 󹤊 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |