Properties
| Codepoint | U+10529A (1069722) |
|---|---|
| Name | Plane 16 Private Use-10529A |
| Block | Supplementary Private Use Area-B |
| Script | โ |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F4 85 8A 9A |
|---|---|
| UTF-16 | DBD4 DE9A |
| Decimal | 1069722 |
| Hex | 0x10529A |
| HTML Entity | 􅊚 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |