Properties
| Codepoint | U+FA95A (1026394) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-FA95A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | — |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 BA A5 9A |
|---|---|
| UTF-16 | DBAA DD5A |
| Decimal | 1026394 |
| Hex | 0xFA95A |
| HTML Entity | 󺥚 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |