Properties
| Codepoint | U+FA89A (1026202) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-FA89A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | — |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 BA A2 9A |
|---|---|
| UTF-16 | DBAA DC9A |
| Decimal | 1026202 |
| Hex | 0xFA89A |
| HTML Entity | 󺢚 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |