Properties
| Codepoint | U+FA88A (1026186) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-FA88A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | — |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 BA A2 8A |
|---|---|
| UTF-16 | DBAA DC8A |
| Decimal | 1026186 |
| Hex | 0xFA88A |
| HTML Entity | 󺢊 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |