Properties
| Codepoint | U+FA80A (1026058) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-FA80A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | — |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 BA A0 8A |
|---|---|
| UTF-16 | DBAA DC0A |
| Decimal | 1026058 |
| Hex | 0xFA80A |
| HTML Entity | 󺠊 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |