Properties
| Codepoint | U+F988A (1022090) |
|---|---|
| Name | Plane 15 Private Use-F988A |
| Block | Supplementary Private Use Area-A |
| Script | — |
| Category | Private Use (Co) |
| Unicode Version | 2.0 |
Encodings
| UTF-8 | F3 B9 A2 8A |
|---|---|
| UTF-16 | DBA6 DC8A |
| Decimal | 1022090 |
| Hex | 0xF988A |
| HTML Entity | 󹢊 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |