Properties
| Codepoint | U+2A37A (172922) |
|---|---|
| Name | CJK Ideograph Extension B-2A37A |
| Block | CJK Unified Ideographs Extension B |
| Script | Han |
| Category | Other Letter (Lo) |
| Unicode Version | 3.1 |
Encodings
| UTF-8 | F0 AA 8D BA |
|---|---|
| UTF-16 | D868 DF7A |
| Decimal | 172922 |
| Hex | 0x2A37A |
| HTML Entity | 𪍺 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |