Properties
| Codepoint | U+29F1A (171802) |
|---|---|
| Name | CJK Ideograph Extension B-29F1A |
| Block | CJK Unified Ideographs Extension B |
| Script | Han |
| Category | Other Letter (Lo) |
| Unicode Version | 3.1 |
Encodings
| UTF-8 | F0 A9 BC 9A |
|---|---|
| UTF-16 | D867 DF1A |
| Decimal | 171802 |
| Hex | 0x29F1A |
| HTML Entity | 𩼚 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |