Properties
| Codepoint | U+29D9A (171418) |
|---|---|
| Name | CJK Ideograph Extension B-29D9A |
| Block | CJK Unified Ideographs Extension B |
| Script | Han |
| Category | Other Letter (Lo) |
| Unicode Version | 3.1 |
Encodings
| UTF-8 | F0 A9 B6 9A |
|---|---|
| UTF-16 | D867 DD9A |
| Decimal | 171418 |
| Hex | 0x29D9A |
| HTML Entity | 𩶚 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |