Properties
| Codepoint | U+2994A (170314) |
|---|---|
| Name | CJK Ideograph Extension B-2994A |
| Block | CJK Unified Ideographs Extension B |
| Script | Han |
| Category | Other Letter (Lo) |
| Unicode Version | 3.1 |
Encodings
| UTF-8 | F0 A9 A5 8A |
|---|---|
| UTF-16 | D866 DD4A |
| Decimal | 170314 |
| Hex | 0x2994A |
| HTML Entity | 𩥊 |
Technical Properties
| Combining Class | 0 |
|---|---|
| Bidi Class | L |
| Bidi Mirrored | No |